Studio

Studio

Zapraszam do mojego studio fotograficznego w Zielonej Górze przy ul. Wyczółkowskiego 75 (Osiedle Malarzy).

Studio Fotografii Portretowej w Zielonej Górze
Studio Fotografii Portretowej w Zielonej Górze
Studio Fotografii Portretowej w Zielonej Górze
Studio Fotografii Portretowej w Zielonej Górze
Studio Fotografii Portretowej w Zielonej Górze
Studio Fotografii Portretowej w Zielonej Górze
Studio Fotografii Portretowej w Zielonej Górze
Studio Fotografii Portretowej w Zielonej Górze

Z wielkim zamiłowaniem wykonuję portretowe sesje studyjne. Goszczę u siebie tych najmniejszych modeli jak i nieco starszych, kobiety w ciąży i całe rodziny. Posiadam akcesoria i dodatki, wieszak z garderobą, tła fotograficzne – kolekcja stale rośnie:) Studio posiada duży taras i ogród, jest tu miejsce do zabawy, do przewinięcia niemowlaczka.
Jest ciepło i przytulnie – zapraszam:) Aby umówić się na sesję napisz lub zadzwoń. Będę zaszczycona móc fotografować Was w mojej przestrzeni.

Plener

fotografia dziecięca, noworodkowa Zielona Góra
plenerowa sesja fotograficzna dzieci

Niedawno wyprowadziłam się z Zielonej Góry na wieś w okolice Świebodzina. Mieszkając w Wilenku dostrzega się piękno natury. Otaczają mnie lasy, łąki, sady, długie trawy, wiejskie stare zabudowy. Wykorzystując naszą cudną pogodę i barwne pory roku zapraszam na sesje na łonie natury. Będę uchwycać prawdziwe emocje pozwalając by słońce samo malowało nam zdjęcie.

Sentyment do życia w mieście sprawia, że chętnie fotografuję w również na tle starych kamienic, zacisznych uliczek, tam gdzie TŁO tworzy się samo, a piękna pamiątka zostaje na cały życie.
A może sam mieszkasz w pięknym miejscu, bądź blisko Ciebie jest niezwykle malowniczy teren? Z przyjemnością to zobaczę i uwiecznię na fotografiach.

Jak pracuję jak_pracuję

Na pewno każdy zdaje sobie sprawę, że fotograf pracuje nie tylko podczas sesji. Po naszym miłym spotkaniu przed obiektywem zaczyna się żmudny (choć jak najbardziej pasjonujący) etap mojej pracy – obróbka zdjęć, czyli postprocessing.

„Proszę mnie wyszczuplić”

Postprocessing zdjęć przypomina nieco makijaż. Owszem, niektóre panie prawdopodobnie i bez tuszu i szminki potrafią wyglądać pięknie, ale z pewnością podkreślone oczy i błyszczące usta mogą dodać powabu każdej kobiecie. Podobnie jak z makijażem – przesada nie jest czymś pożądanym przy pracy nad zdjęciami. Nie tworzę więc na Waszych fotografiach przeglądu wszystkich filtrów jakie posiadają programy graficzne, jak również nie zmieniam rozmiaru L na XS, tylko delikatnie podkreślam to, co warte uwypuklenia, dyskretnie ukrywając drobne niedoskonałości.

„Coś będzie Pani z tymi zdjęciami jeszcze robić??”

Po archiwizacji zdjęć z sesji wybieram te, które poddane zostaną obróbce. Zdjęcia z reguły wykonuję w formacie RAW, jest to „surowy” obraz z matrycy i pozwala na zachowanie najwyższej jakości obrazu oferowanej przez aparat.

Koryguję balans bieli, kolorystykę, kontrast, czasem poprawiam kadr – i „wywołuję” zdjęcia w programie graficznym. Do „wywołania” zdjęć w cyfrowej ciemni używam takich programów jak Photoshop, Lightroom oraz Capture One.

Teraz na każdym zdjęciu poprawiam kolor skóry, usuwam jej drobne niedoskonałości, „porządkuję” tło oraz najogólniej mówiąc, nadaję zdjęciom klimat poprzez odpowiednią kolorystykę, kontrastowość. W zależności od ilości zdjęć/rodzaju sesji trwa to kilkanaście-kilkadziesiąt godzin.

Wszystkie zdjęcia poddaję również konwersji do bieli i czerni; nie jest to tylko konwersja do skali szarości, w której zdjęcie jest płaskie i szare. Umiejętnie przeprowadzona zmiana nadaje fotografii wyrazistości.

„Pierwszy raz podobam się sobie na zdjęciach!”

W każdym człowieku dostrzegam coś interesującego – profesjonalny postprocessing pomaga uwypuklić te cechy, które chcę podkreślić.

Oto kilka przykładów „przed” i „po” pracy nad zdjęciem

before and before and after before and after