Przed sesją

Wiele osób pyta mnie, jak przygotować siebie lub bliskich do sesji tak, aby była ona wyjątkowa, niepowtarzalna i przede wszystkim perfekcyjna. Poniżej podaję kilka wskazówek, którymi warto się zasugerować przed spotkaniem ze mną i moim aparatem.

Dla wszystkich

  • Termin

Wybierając termin, pamiętaj aby w tym dniu nie było ważnych spotkań, czegoś, co będzie angażowało Twoje myśli – aparat pokaże Twoje zdenerwowanie i rozkojarzenie.

  •  Samopoczucie

Obiektyw lubi ludzi wypoczętych, zrelaksowanych, którzy nie spoglądają nerwowo na zegarek co chwilę. Postaraj się nie planować na dzień sesji innych spotkań, zajęć angażujących twoje myśli. Dzięki temu skupimy się na pracy, której efekty będą cię w pełni zadowalać.

  • Kreacja

Zastanów się, jak chcesz wyglądać na zdjęciach. Chcesz wykreować się na osobę odważną, pewną siebie? A może chcesz wyglądać romantycznie i zwiewnie? Jeżeli zaś nie masz pomysłu na siebie, to zdaj się na mnie. Razem z pewnością wymyślimy coś niebanalnego.

 

Dzieci

fotografia dziecięca Zielona GóraJako mama – świetnie rozumiem, że dziecko potrzebuje czasu, żeby się uspokoiło jeśli się zdenerwuje, czy zainteresowało tym, co akurat robimy:) Umawiamy się po to, aby stworzyć świetne zdjęcia, na których maluszek wygląda radośnie, więc Ty jako rodzic nie stresuj się – a na pewno takie będą.

Wielu rodziców pyta mnie, jak ubrać dziecko do sesji. W tym wypadku ograniczeniem jest tylko wyobraźnia opiekunów, niemniej warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim ubrania powinny być klasyczne. Na zdjęciach nasze pociechy najlepiej prezentują się w jedno-dwu kolorowych klasycznych ubraniach bez nadruków czy świecących ozdób, które odciągają od nich wzrok, bądź w przeciwną stronę – wariacko kolorowych.

Moją główną zasadą przy fotografowaniu dzieci jest nie ingerowanie, po to aby uchwycić prawdziwe emocje, a więc uśmiech typu „cheese” pozostawiamy na wizytację cioci:)

Płeć piękna

 

fotograf Zielona GóraJako kobieta doskonale wiesz, co można osiągnąć za pomocą odpowiedniego stroju i makijażu. Abyś na zdjęciach prezentowała się doskonale, odpowiednio wcześniej przejrzyj ubrania w swojej szafie i wybierz te, w których chcesz się zaprezentować przed obiektywem. Staraj się również wybrać takie stroje, które są w miarę klasyczne – bluzki bez wielkich nadruków, krzykliwych, świecących ozdób. Obuwie – postaraj się dobrać eleganckie buty, chyba, że do twojej stylizacji bardziej pasować będą sandały czy klapki.

Gorąco polecam skorzystanie z usługi profesjonalnej wizażystki, która odpowiednim makijażem podkreśli walory twojej urody i jednocześnie ukryje jej ewentualne niedoskonałości.

Jeśli planujesz wykonać makijaż samodzielnie, pamiętaj o tym, ze makijaż fotograficzny jest nieco mocniejszy – skup się na mocnym zaakcentowaniu oczu, podkreśleniu konturów twarzy, oraz zmatowieniu skóry. Służę pomocą:)

Całości dopełnią pomalowane paznokcie (najlepiej jakimś mocniejszym kolorem lub chociaż bezbarwnym) oraz fryzura. Moja zasada dotycząca fryzury na sesję jest taka, że powinna ona wyglądać zupełnie inaczej niż na co dzień. Jeśli masz długie włosy – będziemy improwizować w trakcie sesji:)

Płeć (nie)brzydka

fotografia portretowa Zielona GóraI panowie powinni o siebie odpowiednio zadbać, aby na zdjęciach prezentować się wyśmienicie. Zasady są proste – musisz wyglądać świeżo, być ogolony (chyba że stawiamy na „zaniedbany look”) i w klasycznych, ponadczasowych ubraniach bez krzykliwych wzorów.

 

 

 

 

 

 

Nowożeńcy

plener ślubny ŚwiebodzinZdjęcia ślubne to wspaniała pamiątka zarówno dla dwóch osób, które ślubowały sobie miłość i wierność po kres swoich dni, jak i ich potomstwa. Ich wyjątkowość i magia opiera się na charakterystycznych, niecodziennych kreacjach. Dodatkowo atutem jest fakt, iż pary przed ślubem inwestują także w szereg szczegółów, które sprawiają, że wyglądają one idealnie. Fryzura, makijaż czy wyjątkowe dodatki – to wszystko sprawia, że zdjęcia z sesji zapierają dech w piersiach.

Ze swojej strony otwarcie podchodzę do wszystkich pomysłów nowożeńców, a każdej parze polecam zwłaszcza sesje w plenerze. Las, łąka, rynek miasta czy ruiny starych zamków – to niebanalne połączenie nowego początku z bujną zielenią czy (nie)codziennym kontrastem. Jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Parom młodym – w każdym przypadku – proponuję wybranie odpowiedniego terminu, czyli takiego, który nie będzie kolidował z ich obowiązkami. Promienny uśmiech, szczypta humoru i wypoczęte ciała, jak i umysły chętnie widziane!